2. ročník Dne stromů

01.10.2012 14:44

Na sobotu 20. října 2012 plánuje Město Dolní Bousov a OS ProBousov 2. ročník Dne stromů v Dolním Bousově. Slavnost bude opět spojena s hudebním vystoupením, občerstvením a dalším programem.

Před prázdninami proběhla akce „Označ svůj strom aneb V keramické dílně“ navazující na loňskou úspěšnou akci Strom pro děti – místo pro všechny, při které nadšenci vysadili stromy a keře v okolí knihovny. Každý majitel keře nebo stromu měl v červnu možnost přijít jedno odpoledne do keramické dílny v ZŠ a vyrobit si (třeba společně se svými dětmi) na „svůj“ stromek cedulku s věnováním. Pro ty, co nenašli čas nebo odvahu k vlastní výrobě, vyrobí tabulky s textem žáci keramického kroužku. Koncem října již budou cedulky hotové a pyšní majitelé jimi budou moci slavnostně ozdobit své stromy.

Hlavní součástí celodenního programu říjnového dne stromů by měla být akce s poněkud drsnějším názvem "Bousovský masakr motorovou pilou". Půjde o jakési amatérské řezbářské sympozium. Jestliže se nám podaří tuto akci připravit, bude z velkých kmenů při tomto „řezbování“ vyrobeno několik plastik, které ozdobí zákoutí kolem knihovny. Hotové výtvory budou zahradu nejen krášlit, ale pokud vše vyjde podle představ, na některé si návštěvníci budou moci třeba i sednout.

Kromě běžného stánku s občerstvením budou mít návštěvníci slavnosti možnost ochutnat pivo z minipivovaru Slepý krtek v Ujkovicích nebo stejně jako loni nakoupit podzimní květinovou výzdobu.

Předpokládaný harmonogram

Práce na dřevěných sochách bude zahájena nejpozději v 10 hodin dopoledne, v 15:00 hodin zahájení hudební produkce, 15:30 divadlo pro děti, 16:00 slavnostní předání a zavěšení jmenovek a vernisáž hotových děl, 16:30 pokračování hudební produkce. V průběhu odpoledne budou připraveny i soutěže pro děti a dospělé se dřevem v hlavní roli. Stánky, posezení, divadlo i doprovodné soutěže budou umístěny v poněkud klidnějším prostředí prostranství za kostelem.

Máte chuť přiložit ruku k dílu?

Pokud ano bude pro zájemce nespočet možností od okopávání a pletí přes zbudování ohniště až k sestavení drobných i větších dřevěných doplňků zahrady. Loni vysazené stromky a keře netrpělivě čekají na ty z vás, kteří si přinesou motyčky. Pro zdatnější jedince budeme mít připravené rýče a prosbu o vyhloubení a obložení ohniště, u kterého by si děti mohly posedět při každoročních večerních akcích v knihovně. Dále budou na místě připraveny vhodně nařezané kulatiny a spojovací materiál tak, aby bylo možné sestavit jednoduché lavičky k ohništi. Pro děti a maminky budou připravené štětce, aby mohly nově zhotovené lavičky rovnou napustit lazurou.

Pokud se rozhodnete nám pomoci, přivítáme vás v zahradě od 15 hodin.

Více informací zde.

Zpět