Adoptuj strom v Dolním Bousově

06.09.2011 14:22

 

Strom pro děti – místo pro všechny

Město Dolní Bousov již několik let plánuje obnovu bývalé farní zahrady v sousedství městské knihovny a její zpřístupnění široké veřejnosti. V této souvislosti vznikl nápad na podporu projektu – zrealizovat zahradu jako společnou akci všech aktivních občanů, školy, rodičů a dětí s mottem:

„Strom pro děti – místo pro všechny“.

Cílem projektu je vytvoření relaxačního a oddychového prostoru v centru města zahrnující výsadbu parkové zeleně – stromů a keřů a vybudování odpočinkového prostoru s několika hracími prvky.

Plánovaná akce se skládá z několika kroků a je na každém, které z nabízených částí se zúčastní.

Kup strom aneb Aukce stromů

Podle projektu nové farní zahrady bylo potřeba nakoupit rostliny a stromy v celkové výši 58 000,- Kč. Občanské sdružení ProBousov se rozhodlo zkusit tentokrát něco nového, originálního, ale neprozkoumaného – zasponzorujte svůj strom či keř. Počátkem září bylo občanům Dolního Bousova nabídnuto k adopci více než 60 stromů a keřů. Každý měl možnost si na plánku vybrat rostlinu, kterou zaplatí a která bude „jeho“.

Akce byla nad očekávání úspěšná. „Své“ stromky si chodily vybírat rodinky s dětmi, prarodiče pro svá vnoučata, ale i žáci místní ZŠ si přišli zakoupit svůj „třídní“ strom. Nemalou částkou na projekt přispěla také mladoboleslavská ŠKODA Auto.  

Zasaď si strom aneb Pozvánka na brigádu s občerstvením a hudbou

Povinně dobrovolným brigádám jistě odzvonilo, OS ProBousov to přesto zkouší s výzvou:

Přijďte si vysadit strom. Až rozkvetou, můžete se těšit všichni!“.

Termín společné výsadby stromů je směřován co nejblíže k datu Mezinárodního dne stromů, konkrétně na 16. října 2011 od 14 hodin. Ve 14:15 bude radními slavnostně zasazen Strom města Dolní Bousov – dub červený.

Akce na farní zahradě bude doplněna o hudební doprovod, divadelní představení, malý jarmark a občerstvení pro každého „sadaře“ zdarma.  Svou účast přislíbili i zástupci společnosti ŠKODA Auto, která si v Dolním Bousově adoptovala několik stromů.

Označ svůj strom aneb V keramické dílně

Každý, kdo si zakoupil v aukci keř nebo strom, bude mít možnost přijít jedno odpoledne do keramické dílny v ZŠ a vyrobit si (třeba společně se svými dětmi) na „svůj“ stromek cedulku s věnováním. Pro ty, co nenajdou čas nebo odvahu k vlastní výrobě, mohou vyrobit tabulky s textem dle přání žáci keramického kroužku při ZŠ.

Zpět