Benefiční představení na hradě Kost

09.06.2014 12:24

SKP Hopo ve spolupráci s Kinský dal Borgo a.s. a Městským divadlem Mladá Boleslav pořádá benefiční představení Druhá smrt Johanky z Arku v hlavní roli s Vilmou Cibulkovou, patronkou azylového domu. Představení  se koná dne 22. 6. 2014 v 20: 30 na hradě Kost.

Potřebujeme hrdinství pro náš život? Zdá se, že ano, říká ve své hře Druhá smrt Johanky z Arku bulharský dramatik a básník Stefan Canev. Posuďte sami ve hře s tragikomickými prvky o „netradiční repríze“ posledních hodin před upálením slavné hrdinky Johanky. Hru svého krajana si pro režijní divadelní debut vybrala Světlana Lazarová, scenáristka a režisérka bulharského původu žijící v Česku.

„Pokud se někdo ocitne bez přístřeší  je  to samo o sobě velmi nepříjemné, ale pokud se jedná o rodinu, která se musí rozdělit, celá situace se tím ještě zhorší. Proto poskytujeme ubytování celým rodinám“, říká psycholog a ředitel azylového domu Roman Čepelák. Azylový dům od svého založení před 15 lety poskytl ubytování více než 2000 klientům. Azylový dům SKP Hopo v Horních Počernicích je jedním z mála azylových domů v České republice, který poskytuje přístřeší a pomoc celým rodinám a matkám s dětmi.

Zpět