Josef Fousek v Mladé Boleslavi

15.09.2014 12:37

Oblíbený cyklus koncertů Folkparáda zahájí svou podzimní část 24. září recitálem básníka, písničkáře, fotografa a humoristy Josefa Fouska v divadelním sále Domu kultury od 20 hodin.

Na přelomu 60. a 70. let absolvoval Josef Fousek Lidovou konzervatoř výtvarné fotografie u prof. Jána Šmoka. Do povědomí české veřejnosti se poprvé zapsal jakožto host Miloslava Šimka v pořadech Divadla Semafor později Divadla Jiřího Grossmanna, kde také účinkoval až do roku 1998. Od roku 1999 vystupuje v Česku i v zahraničí se svými recitály Nemám čas lhát a Bez náhubku. Pravidelně byl slyšet na vlnách Českého rozhlasu 2 Praha v pořadu nedělní Dobré jitro. Do roku 2011 realizoval přes padesát výstav svých fotomontáží a portrétů lidiček v Česku i zahraničí (Kuba, Jugoslávie, Slovensko, USA atd.).

Příznivci Folkparády se do konce roku mohou těšit i na další koncerty v Domě kultury. 15. října zahraje legenda folkové, trampské a country hudby František Nedvěd za doprovodu své kapely. Poprvé za svou dlouholetou kariéru vystoupí v Mladé Boleslavi 12. listopadu nejznámější hráč na pětistrunné banjo a kreslíř Foglarových Rychlých šípů Marko Čermák se skupinou Paběrky. Předvánoční čas divákům zpříjemní 10. prosince recitál Karla Plíhala.

Vstupenky na jednotlivé koncerty i zvýhodněné abonentní vstupenky na celý cyklus Folkparády je možné zakoupit již nyní na recepci Domu kultury a v Infocentru. Bližší informace najdete na stránkách www.kulturamb.eu. Koncerty pořádá Kultura města Mladá Boleslav za mediální podpory rádia Signál a Country rádia.
 

Zpět