Kdy bude dětský den?

28.05.2013 12:45

Protože se blíží datum mezinárodního dne dětí, 1. červen, chtěla bych napsat něco málo k tomu, kdy a proč se budou letos v Dolním Bousově oslavy dětského dne konat. 

Letos se oslavy z avizovaného termínu 8. června přesunou na neděli 23. června odpoledne a akce proběhne pod názvem Hurá na prázdniny. Důvodů pro tento posun bylo několik. Prvním z důvodů, proč se dětský den nekoná 1. června, bylo "hromadění" akcí. Když se kulturněsportovní komise sešla poprvé v tomto roce při plánování akcí, shodli jsme se, že vzhledem k tomu, že 1. 6. již byl hlášený v Bousově dětský autokros, výroční oheň T.O. Krásná divoška, Květnice v Markvarticích a nepochybně také dětský den v Sobotce, nebudeme se tomu všemu pokoušet konkurovat a ustoupíme o týden dál, na 8. června, kdy je zcela volno. Dle informací platných v únoru se také obvyklý PoPoLes měl s velkou slávou konat 16. června. 

Na další schůzce jsme se dohodli, že dětský den pojmeme letos netradičně, a tak se nebude konat vše na jednom místě a největší změna bude v osobě moderátora. Byla navržena velmi šikovná moderátorka z Ml. Boleslavi, ta svou účast na dětském dni potvrdila a na další schůzce jsme začali rozplánovávat celou akci podrobně.

Začátkem května se však po městě objevily plakáty, že akce PoPoLes se bude konat již 8. června. Kdo tuto akci znáte, víte, že je zbytečné se jí pokoušet konkurovat dětským dnem a přetahovat se o návštěvníky. Na další schůzce jsme se tedy pokusili najít další možný termín konání dětského dne, ale vzhledem k vytíženosti moderátorky, se kterou už bylo vše domluveno, se nám podařilo najít jako nebližší možný termín výše uvedenou neděli 23. června. To je již těsně před prázdninami, a tak se z "dětského dne" stalo "hurá na prázdniny".

Doufám, že počasí bude přát a děti si akci užijí bez ohledu na její název či termín konání. 

Zpět