Letní akce v jičínském muzeu

07.07.2014 08:50

I v období letních prázdnin si pro Vás jičínské muzeum připravilo mnoho akcí. Muzeum i galerie budou otevřeny po celý týden, a to od 9 do 18 hodin. V pátek bude prodloužená otevírací doba v muzeu až do 19 hodin. Pravidelně v tento den po celý červenec a srpen bude ve foyer muzea otevřena přijímací kancelář vévody Albrechta z Valdštejna. Probíhat budou také komentované prohlídky stálé expozice s vévodou na různá témata (vojenství, architekti a, stavitelé apod.).

Těšit se však můžete také na již tradiční komentované prohlídky jičínského zámku a města. Prohlídky se budou konat vždy ve stejný den, a to 5. 7., 6. 7., 10. 7., 14. 7., 15. 7., 19. 7., 24. 7., 28. 7. a 29. 7. Komentované prohlídky Valdštejnova paláce jsou určeny pro ty, kteří chtějí detailněji poznat sídlo, které si pro sebe ve svém rezidenčním městě Jičíně - a současně hlavním městě svého frýdlantského vévodství – nechal vystavět Albrecht z Valdštejna. Prohlídky budou začínat vždy v 11 a ve 13 hodin na nádvoří zámku před vchodem do muzea.

Komentované prohlídky města Jičína Vás pak seznámí s historií významných domů na náměstí, získáte informace o postavení třech městských bran a s nimi souvisejícího městského opevnění. Budete se moci podívat také do míst, kam byly v 17. století záměrně stěhovány jičínské židovské rodiny. Prohlídka vždy startuje v 14 hodin ve vstupní hale muzea.

Čeká na Vás dále i stálá expozice jičínského muzea nabízející možnost interaktivní prohlídky s Valdštejnovou hůlkou a rodinným průvodcem doplněnou o návštěvu zámeckého loutkového divadla a muzejní herny. Pokusit se najít můžete také tajnou komnatu a pomocí klíče v podobě hůlky ji následně odemknout. Stálá expozice nabízí také prohlídku Obrazárny barokních mistrů, kde je vystaven mimo jiné obraz Karla Škréty a Jana Jiřího Majora.

Zpět