Lichožrouti na prázdninách

23.07.2012 12:59

V Galerii Na Faře se na celé prázdniny usídlili LICHOŽROUTI od výtvarnice Galiny Miklínové, ilustrátorky známé knihy spisovatele Pavla Šruta - Lichožrouti. Přijďte si prohlédnout originály ilustrací ze známých knih a večerníčků (např. O Kanafáskovi) nebo zakoupit za zvýhodněnou cenu knihy z nakladatelství Paseka a další předměty spojené s Lichožrouty.

Lichožrouti mají nejen své pexeso či samolepky, ale dokonce i své webové stránky – www.lichozrouti.cz. Pokud patříte k těm, kteří neradi čtou, a přesto by se rádi s příběhy lichožroutů seznámili, můžete využít audioknihu. Oba díly namluvila Barbora Hrzánová. Pokud byste se zaposlouchali do prvního i druhého dílu Lichožroutů, pak budete poslouchat téměř 11 hodin! Za čtenáři i posluchači lichožroutích příběhů se nedávno v plyšové podobě vydal lichožrout Hihlík.
Možná vás napadá, odkud na nás lichožrouti vyjuknou příště. Výtvarnice Galina Miklínová, která je autorkou řady animovaných příběhů, nám prozradila, že usilovně pracuje na celovečerním animovaném filmu o lichožroutech!

Výstava byla zahájena 16. července, bude přístupná každý všední den i během sobotního dopoledne a potrvá až do konce prázdnin

Zpět