Poštovní výstava aneb Pošta, jak jsme ji (ne)znali

03.04.2013 10:15

Vzdělávací centrum na Karmeli si Vás dovoluje pozvat na výstavu s názvem „Poštovní výstava aneb Pošta, jak jsme ji (ne)znali“, která bude k vidění v kostele sv. Bonaventury v Ml. Boleslavi od 15. dubna do 12. května 2013.

Připravovaná výstava má připomenout, jak tato instituce ovlivňovala každodenní rytmus v době ještě nedávno minulé, kdy byl vzácností i domácí telefon a pošta nevyřizovala pouze placení složenek, podávání balíků a dopisů.

V čase tzv. normalizace tvořila pošta ve spojení s telekomunikacemi celé ministerstvo. Jejich služeb musel využívat prakticky každý a lze bez nadsázky říci, že co se dělo na poště, odráželo i dění v celé společnosti. Poštovní výstava se v tomto duchu snaží přiblížit tehdejší obraz společnosti na fotografiích Tomáše Vosolsobě, mapujících fungování poštovního provozu v letech 1975 – 1979.

Na vystavených fotografiích naleznete zdařilé snímky pracovníků a činnosti Poštovního muzea, poštovních úřadů, doručovatelek v ulicích, slavnostních podnikových událostí, nebo spojového školství, které produkovalo mladé kvalifikované kádry. Ke špičkovým snímkům patří focení mistrů známkové tvorby - Kamila Lhotáka, Karla Svolinského nebo Františka Grosse přímo v jejich ateliérech. 

U příležitosti výstavy bude v atriu Vzdělávacího centra Na Karmeli v sobotu 20. dubna od 9:00 do 15:00 hodin otevřena Filatelistická burza a příležitostná poštovní přepážka, odkud si lze odnést otisk speciálního příležitostného razítka.

Výstava bude otevřena denně od 9:00 do 17:00 hodin, o víkendech od 10:00 do 18:00 hodin.

Vstupné: dospělý 40,- Kč; snížené (student, dítě, …) 20,- Kč; rodinné 80,- Kč.

Zpět