Pozvánka do divadla

03.09.2012 12:36

Zveme vás na jedinečnou komedii s názvem

Muži ve zbrani

v podání boleslavského Divadýlka na dlani.

Představení bude možné shlédnout v divadle za kostelem v sobotu 8. září od 19 hodin.

Vstupné 70 Kč. 

V případě nepříznivého počasí bude představení přesunuto do sokolovny.

________________________________

Na programu bude originální komedie na motivy knihy Terryho Prattcheta v podání mladoboleslavského souboru – Divadýlka na dlani. A co říci k představení?

V březnu 2012 se soubor Divadýlka na dlani zúčastnil s inscenací Muži ve zbrani krajské postupové přehlídky amatérských divadelních souborů v Rakovníku. Představení zaujalo jak porotu, tak diváky, kteří herce obdarovali dlouhotrvajícím potleskem. V závěrečném hodnocení přehlídky pak odborná porota udělila souboru pět ocenění a inscenaci doporučila k postupu na národní přehlídku.

Odborná porota o představení mimo jiné říká: "Složitý Pratchettův příběh obdařený navíc velkým množstvím postav je souborem v Matouškově režii převyprávěn velice přehledně a srozumitelně. Pomáhá tomu mj. originální řešení, kdy většinu postav při jejich vstupu na jeviště představí herečka v roli Poznámky pod čarou. Vyzdvihovat jednotlivé herecké výkony by znamenalo opsat takřka celou pasáž osoby a obsazení z divadelního programu."

Dále porota vyzdvihla kostýmní složku inscenace: "Především v nápaditosti a vlastním zpracování kostýmů příslušníků noční hlídky. Inscenaci zdobí i její hudební složka, zprostředkovaná integrovanou trojicí hudebníků, hrajících na akustické nástroje." Své hodnocení pak porota uzavřela: "Suma sumárum: mladoboleslavská inscenace Muži ve zbrani je skvostnou ukázkou ryzí divadelnosti a patří v kontextu amatérského divadla nesporně k vysokému nadstandardu."
Výborné hodnocení se v závěru přehlídky projevilo v hojné úrodě ocenění. Cenu za režii a dramaturgii si odnesl Petr Matoušek, cenu za scénografii, výrobu scény a kostýmů Jan Jíše a Petr Matoušek, celý herecký kolektiv obdržel cenu za herectví a cenu za inscenaci.

Přijďte se podívat, přijďte se zasmát.

Zpět