Srpen v muzeu Mladoboleslavska

10.08.2011 10:57

Po celý srpen můžete navštívit stálé expozice Paměť města – kapitoly z dějin Mladé Boleslavi, Venkov v proměnách času a hernu Muzeion, kde si přijdou na své především vaše děti.

Výstavní sál v prvním poschodí Josefínského křídla hradu nabídne dlouhodobou výstavu Zbraně – vojenské zbraně a zbroj z období od konce 18. do počátku 20. století ze sbírek muzea. Na stejném místě, ale v přízemí, najdete až do 11. září expozici Peru – život původních obyvatel hornaté jihoamerické země; ve spolupráci s Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur v Praze.

Od 22. do 25. srpna ovládnou hrad tvůrčí prázdninové dílny pro děti s názvem Letem světem aneb Peru s Mariou. V Galerii na arkádě bude od 6. srpna do 25. září k vidění výstava obrazů Vladimíra Regnera – z díla významného mladoboleslavského výtvarníka třicátých a čtyřicátých let 20. století; uspořádáno ke 100. výročí jeho narození.

Na 10. září připravují v muzeu od 9 do 17 hodin Staročeský jarmark – na nádvoří hradu a hradní baště; těšit se můžete na bohatý kulturní program a prodej tradičního jarmarečního zboží. 

Zpět