Třešňový jarmark v Sobotce

30.06.2014 10:27

- aneb když počasí dá, budou i třešně… 

Velmi příjemný jarmark na soboteckém náměstí v Českém ráji bude již počtvrté. Ovoce a zelenina od maloproducentů, řemeslné i umělecké výrobky lokálních tvůrců, hudba, divadlo, dětské dílny, neziskovky a dal.

V sobotu 5. 7. od 8 do 13 h můžete v prostoru velkého náměstí nakoupit krásné a kvalitní věci od regionálních pěstitelů, řemeslníků či umělců. Zakoupením nějakého hezkého nebo praktického výrobku můžete rovněž podpořit dobrou věc. Prodávat budou jak neziskové organizace věnující se seniorům, zdravotně a duševně postiženým, tak i místní spolky. Budete si moc pochutnat na dobrotách od soboteckých baráčnic nebo se prohrabat vetešnickým koutkem, jehož výtěžek půjde na dobrou věc.

Děti si přijdou na své v celé řadě dílen a dílniček, kreslení na asfalt, na keramické ptáčky, malování na obličej, vyplňováním kvízu nebo ve výtvarné dílně. Ta bude zaměřena na návrhy uvítacích cedulí u vjezdu do města, stejně jako letošní benefice. Rádi bychom z výtěžku nechali u nedalekých řemeslníků vyrobit uvítací cedule k vjezdu do Sobotky. „V loňském roce jsme ze zisku z bazárků, z dobrovolného vstupného i ze sponzorského daru zakoupili krásnou lavičku a koš do parčíku zrekonstruovaného Malého náměstí. Doufám, že letos ještě více lidí podpoří dobrou věc, abychom tím do roka opět mohli zlepšit veřejný prostor,“ říká Barbora Š. Stašková, jedna z organizátorek.

Nakupování v malebném prostředí soboteckého náměstí s kašnou doplní živé hudební vystoupení jičínské kapely BrnKačka a celá řada divadelních představení pro děti i dospělé. V 11:45 vystoupí malé „sokolky a sokolové“ pod vedením Jany Kubánkové a Marty Kunstové, následovat budou sobotecké mažoretky Lentilky Květy Šourkové. Třešňový jarmark se stává již tradiční sladkou tečkou festivalu Šrámkova Sobotka. Ten zakončí hudební vystoupení dechové hudby Jubilanka se vzpomínkami známého moderátora Jaroslava Suchánka, hudebníků M. a J. Kejmarů a V. Kořínka od 14 h v zahradě Šrámkova domu. Odlišný hudební žánr nabídnou koncerty kapel OTK a PRAGUE CONSPIRACY od 18 h.

„Těší nás, že stále více prodejců i spolků má zájem účastnit se jarmarku. Obzvlášť mám radost ze spolku Baráčníků, kteří se přidali k naší akci, která je zaměřena na tradiční a regionální šikovné ruce,“ dodává spoluorganizátorka Renata Holubová. Pokud stojíte o dobrou zeleninu, hrnečky, proutěné, háčkované, bylinkové, mýdlové i látkové zboží, šperky z různých materiálů, občerstvení, dobrou náladu, příjemně a plnohodnotně strávený den, tak přijďte podpořit dobrou věc. Těšíme se v sobotu v Sobotce na Vás, Vaše děti, kola i čtyřnohé miláčky.

Zpět